O mnie

Pierwsze lata mojego życia spędziłem w Borach Tucholskich. Tam poznałem zapach polnych  kwiatów, sosnowego lasu.3 klasa podstawówki
Od lat szkolnych związałem się z Krakowem, miastem uwielbianym przeze mnie do tego stopnia, iż podczas kilkuletniego pobytu za oceanem jego ulice i place był przedmiotem moich tęsknot i marzeń.
Tutaj skończyłem szkołę podstawową i Technikum Łączności, które rozwinęło u mnie zmysł i umiejętności techniczne, przydatne do dziś. Jestem absolwentem Politechniki Krakowskiej; napisana przeze mnie praca dyplomowa pt. „Żywotność sieci transportowej” wygrała konkurs prac magisterskich.
Moje wychowanie w zgodzie z naturą, prawością, etyką, logiką, konsekwencją oraz ciągłym poszukiwaniem nowych rozwiązań i możliwości, było fundamentem późniejszych losów.
Zainteresowanie sportem przetrwało do dzisiaj. Jeżdżę na rowerze, na nartach, pływam, gram w piłkę i uprawiam lekkoatletykę.
Czytanie książek jest moim ulubionym zajęciem od pierwszych klas szkoły podstawowej; obecnie lubię trzy gatunki: literaturę faktu, współczesną historię i literaturę popularno-naukową.
Kiedyś latałem na szybowcach i samolotach. Na koncie mam kilkaset wylatanych godzin oraz kilka tysięcy kilometrów na przelotach. Zdobyłem srebrna odznakę szybowcową, mam też diament za przelot 300 km. Posiadam tez tytuł Skoczka Spadochronowego III klasy.

Na lotniskowcu2
Obecnie pływam na jachtach pełnomorskich. Uczestniczyłem w kilku rejsach po Bałtyku, Morzu Śródziemnym oraz Morzu Północnym. Mam wymagane patenty i uprawnienia do samodzielnego żeglowania.
Karierę zawodową rozpocząłem ponad dwadzieścia lat temu od wygrania konkursu na stanowisko prezesa zarządu firmy doradczo-szkoleniowej. Później byłem jednym z dyrektorów Pierwszego Polsko Amerykańskiego Banku, następnie Budostalu 5, a od kilkunastu lat jestem szefem firmy zajmującej się rozwojem potencjału osobowego, przekształceniami przedsiębiorstw i instytucji, szkoleniami oraz doskonaleniem kadr kierowniczych, specjalistycznych i oświatowych.
Posiadam także uprawnienia pedagogiczne oraz kwalifikacje do zajmowania stanowisk kierowniczych w oświacie; uzyskałem również wiele certyfikatów specjalistycznych.
W trakcie pracy zawodowej byłem twórcą, organizatorem oraz konsultantem kilku praktycznych koncepcji zarządzania i kierowania. Jestem trenerem i szkoleniowcem w zakresie nowatorskich koncepcji w biznesie. Specjalizuję się w organizacji i zarządzaniu, sprzedaży i marketingu, funduszach unijnycbiela ireneusz (2)1h, psychologii kierowania, zasobach ludzkich, treningach grupowych, przedsiębiorczości, animacji działalności gospodarczej, a także ekonomii i finansach. Zarówno posiadane kwalifikacje potwierdzone wieloma dyplomami, jak i kompetencje związane z doświadczeniem pozwalają mi na obiektywizm w ocenie wielu zjawisk społecznych i gospodarczych.
Zainteresowanie współczesnymi problemami skłania mnie do refleksji nad biegiem spraw i motywuje do podjęcia działań, by obojętność nie towarzyszyła przemianom, a postępowe poglądy, przedsiębiorczość, wytrwałość i skuteczność w działaniu, inspirowały do pokonywania wyzwań.

Zdjęcia Łomnica 2008 010 - min

20160909_103404